KONST / Litografier / Färglitografi 15249452
nr 1524 9452
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Djurgårdsfärja. Signerad, numrerad 15/50. Färglitografi, 40x29 cm, yttermått inklusive ram: 49x38 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 februari 2023
kl 19:48:16
26/2 15:48:04
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund